Za nami niezwykle intensywny, ale i pełen wzruszeń czas. Okres Bożego Narodzenia to dla chóru Sonus Lumine moment szczególny – to wtedy nasze głosy splatają się, by nieść radość, nadzieję i piękno muzyki chóralnej. Chcemy podzielić się z Wami wspomnieniami z ostatnich występów i gorąco zaprosić na wielki finał naszego świątecznego sezonu.
Świąteczne echa w Mistowie – wspomnienie koncertu z 4 stycznia
Naszą tegoroczną podróż kolędową rozpoczęłyśmy w niedzielę, 4 stycznia 2026 roku, odwiedzając malowniczy kościół w Mistowie. Tuż po przedpołudniowej Mszy Świętej miałyśmy zaszczyt wypełnić wnętrze świątyni dźwiękami muzyki w nieco innej, międzynarodowej odsłonie.
Nasz repertuar tego dnia opierał się na wybitnych aranżacjach utworów w języku angielskim. Publiczność miała okazję usłyszeć zarówno klasykę, jak i współczesne kompozycje chóralne, które zajmują szczególne miejsce w naszych sercach. Wśród wykonanych utworów znalazły się między innymi:
- Poruszające "Mary, Did You Know?" w aranżacji Craiga Courtneya,
- Pełne spokoju "Silent Night" oraz majestatyczne "The First Noel" w opracowaniu Dana Forresta,
- Niezwykle emocjonalne "O Love" (arr. Elaine Hagenberg),
- The First Noel (arr. Dan Forrest),
- Urokliwe "What Sweeter Music" Johna Ruttera,
- Oraz dynamiczne, uwielbiane przez słuchaczy "Carol of the Bells" (M. Leontovich, arr. Peter J. Wilhousky).
Koncert w Mistowie zapamiętamy na długo dzięki niezwykle ciepłej i rodzinnej atmosferze, jaką stworzyli zgromadzeni słuchacze. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do o. Marcina Borządka za otwartość, serdeczną gościnę i umożliwienie nam podzielenia się naszą muzyką w tak pięknych okolicznościach.
Gorące przyjęcie w Ząbkach
Zaledwie tydzień później, w niedzielę 11 stycznia 2026 roku, nasza muzyczna trasa zaprowadziła nas do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach. Zmiana przestrzeni z sakralnej na sceniczną przyniosła nową energię, ale emocje pozostały równie wysokie.
Jesteśmy ogromnie wdzięczne za gorące i entuzjastyczne przyjęcie, z jakim spotkałyśmy się w MOK-u. Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie i profesjonalną opiekę, a zgromadzonej publiczności – za każdy uśmiech i brawa, które są dla nas najlepszą nagrodą za pracę włożoną w przygotowania.
Wielki Finał: Zaproszenie na koncert na Gocławiu
Choć wspomnienia z Mistowa i Ząbek wciąż w nas żyją, nasza świąteczna podróż jeszcze się nie kończy! Przed nami ostatni akord tego sezonu – wydarzenie, na które czekamy z niecierpliwością i na które pragniemy zaprosić właśnie Ciebie.
Jeśli nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć naszego świątecznego repertuaru na żywo, lub chcecie raz jeszcze poczuć magię Bożego Narodzenia w wykonaniu Sonus Lumine, to jest ten moment.
Serdecznie zapraszamy na ostatni koncert w tym sezonie świątecznym:
Kiedy
Niedziela, 18 stycznia 2026 r.
Godzina
18:00
Gdzie
Terminal Kultury Gocław w Warszawie
To będzie wieczór pełen światła i harmonii. Przyjdźcie, zabierzcie bliskich i pozwólcie nam po raz ostatni w tym roku zabrać Was do świata najpiękniejszych świątecznych melodii.
Do zobaczenia na koncercie!
Zespół Sonus Lumine